-
−3%
Maestro MR-028-Blue Electric Kettle 1 L
Maestro MR-028-Blue Electric Kettle 1 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Plastic |
| Control type | Lever |
| Product colour | Blue, White |
| Water tank capacity | 1 L |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Maximum power | 1000 W |
| Auto power off | Yes |
| Warnings | Before cleaning, switch off and disconnect the unit from the power supply., Do not leave the unit unattended during operation., Avoid contact with water when using. |