Esperanza EKK011W Electric kettle 1.7 L White, Multicolor 2200 W
Esperanza EKK011W Electric kettle 1.7 L White, Multicolor 2200 W






Esperanza EKK011W Electric kettle 1.7 L White, Multicolor 2200 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Concealed heating element | Yes |
| Boil-dry protection | Yes |
| Housing material | Glass, Plastic |
| Product colour | Translucent, White, White |
| On/off switch | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Adjustable thermostat | No |
| Water tank capacity | 1.7 L |
| Power | 2200 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Lid opening type | Button |
| Cord length | 0.75 m |
| Cordless | Yes |
| Auto power off | Yes |