-
−2%
CONCEPT Electric Kettle RK3304
CONCEPT Electric Kettle RK3304
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Vanilla |
| Ergonomic grip | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Fast heat | Yes |
| Temperature range (T-T) | 45 - 100 °C |
| Adjustable temperature | Yes |
| Concealed heating element | Yes |
| Handle colour | Wood |
| Keep warm function | Yes |
| Control type | Buttons |
| Water tank capacity | 1.5 L |
| Cool wall housing | Yes |
| Power source | AC |
| Power | 1850-2200 W |
| Input voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50 / 60 Hz |
| Weight | 1.25 kg |
| Hose length | 0,70 m |
| Length | 225 mm |
| Height | 240 mm |
| Width | 150 mm |
| Strainer | Yes |
| Water level indicator | Yes |
| Cordless | Yes |
| Housing material | Plastic |