Adler AD 1268 electric kettle 0.6 L Grey 600 W
Adler AD 1268 electric kettle 0.6 L Grey 600 W











Adler AD 1268 electric kettle 0.6 L Grey 600 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE |
| Water tank capacity | 0.6 L |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Grey |
| Control type | Buttons |
| Water level indicator | Yes |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 600 W |
| Auto power off | Yes |
| Indication light | Yes |
| Cordless | No |