- In stock.
Drying machine Beko BM3T38239WBB
Drying machine Beko BM3T38239WBB
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BM3T38239WBB |
| Width | 59.8 cm, 545 mm. |
| Depth | 47 cm |
| Height | 84.6 cm, 846 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 39.5 kg, 40.7755 kg. |
| Drum capacity | 8 kg |
| Energy efficiency class | D |
| Drying type | Condensing with heat pump |
| Annual energy consumption | 220.2 kWh |
| Drying efficiency class | B |
| Number of programs | 15 |
| Noise level | 64 - 64dB |
| Drying programs | Programs: cotton, cotton "Eco Dry", synthetics, mixed (everyday mode), towels, outdoor / sportswear, refreshment, time programs, gentle care, bedding, downy clothes, jeans, shirts, hygiene drying, "Xpress Super Short" |
| Management | Electronic |
| Screen | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 598 mm. |
| Country of manufacture | TR |