- In stock.
DRYER DV90DG52A0AELE SAMSUNG
DRYER DV90DG52A0AELE SAMSUNG



DRYER DV90DG52A0AELE SAMSUNG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | DV90DG52A0AELE |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 48 kg, 51.7987 kg. |
| Drum capacity | 9 kg |
| Energy efficiency class | C |
| Drying type | Condensing with heat pump |
| Drying efficiency class | B |
| Number of programs | 14 |
| Noise level | 65 - 65dB |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Screen | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Compatible models to form a set: WW11DG5B25AELE and WW90CGC04DAELE |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | CN |