- In stock.
DRYER BM3T39239WB BEKO
DRYER BM3T39239WB BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BM3T39239WB |
| Width | 59.8 cm, 598 mm. |
| Depth | 52.1 cm |
| Height | 84.5 cm, 846 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 41 kg, 47.323 kg. |
| Drum capacity | 9 kg |
| Energy efficiency class | D |
| Drying type | Condensing with heat pump |
| Annual energy consumption | 105 kWh |
| Drying efficiency class | B |
| Number of programs | 15 |
| Noise level | 64 - 64dB |
| Drying programs | Cotton, Cotton Eco Dry, Synthetics, Mix, Wool, Silent (Night), GentleCare, Timed programs, Jeans, Outdoor/Sport (Goretex), Blankets/Downwear, Shirts, Xpress Super Short, Hygienic Drying, Hygienic Refresh, Dryness level adjustment |
| Management | Sensory |
| Screen | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 672 mm. |
| Country of manufacture | TR |