-
−1%
POWER TOOL COMBO KIT DEWALT DCK266P2T (DCD796+DCF887) 2X5,0AH 18V
POWER TOOL COMBO KIT DEWALT DCK266P2T (DCD796+DCF887) 2X5,0AH 18V
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Adjustable speed | Yes |
| Reverse | Yes |
| Impact rate (min) | 9350 IPM |
| Drilling diameter in steel (max) | 1.3 cm |
| Idle impact rate (max) | 34000 IPM |
| Product type | Toolkit |
| Product colour | Yellow |
| Soft grip | Yes |
| Combi drill maximum torque | 70 N·m |
| Handle shape | Pistol handle |
| Impact frequency of the screw machine | 0 - 3800 IPM |
| Drilling diameter in wood (max) | 4 cm |
| Combi drill idle speed (max) | 2000 RPM |
| Maximum torque of the impact driver | 205 Nm |
| Drilling diameter in brickwork (max) | 1.3 cm |
| Power source | Battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 5 Ah |
| Battery voltage | 18 V |
| Cordless tools included | Impact screwdriver, Drill/driver |
| Carrying case | Yes |
| Charger | 1 |
| Set contents | Charger x 1, DCD796 18V drill/driver with impact, 3-speed impact driver DCF887, Rechargeable battery, 2 pcs., TSTAK II case |
| Battery pack | Yes |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |