- New
- In stock
HSS TWIST DRILL BIT POINTTEQ 20.0MM
HSS TWIST DRILL BIT POINTTEQ 20.0MM
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Length | 20.5 cm, 257 mm. |
| Working part length | 14 cm |
| Diameter | 20 mm |
| Mounting type | Morse taper |
| Material to be processed | Metal |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Workpiece length: 140 mm. Clamping type: Morse taper |
| Weight | 0.29 kg. |
| Width | 43 mm. |
| Height | 21 mm. |
| Country of manufacture | CN |