- New
- In stock
HSS TWIST DRILL BIT POINTTEQ 1.0MM
HSS TWIST DRILL BIT POINTTEQ 1.0MM



HSS TWIST DRILL BIT POINTTEQ 1.0MM
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Length | 3.4 cm, 165 mm. |
| Working part length | 1.2 cm |
| Diameter | 1mm |
| Drill type | HSS-R |
| Mounting type | Straight |
| Included | 2 pcs: 1x12x34 mm |
| Material to be processed | Metal |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.009 kg. |
| Width | 40 mm. |
| Height | 2 mm. |
| Country of manufacture | CN |