CONCRETE DRILL MAKITA SDS+ 16X150/215MM
CONCRETE DRILL MAKITA SDS+ 16X150/215MM
CONCRETE DRILL MAKITA SDS+ 16X150/215MM
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MAKITA, Makita |
| Article | E-14744 |
| Length | 21.5 cm, 260 mm. |
| Working part length | 15 cm |
| Diameter | 16 mm |
| Mounting type | SDS Plus |
| Material to be processed | Concrete |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.11 kg. |
| Width | 16 mm. |
| Height | 16 mm. |
| Country of manufacture | DE |