- In stock.
Electric hob Electrolux Series 300 Domino LHR3233CK
Electric hob Electrolux Series 300 Domino LHR3233CK
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Collection | Dominoes |
| Model | LHR3233CK |
| Width | 29 cm, 388 mm. |
| Depth | 52 cm |
| Height | 3.8 cm, 123 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 2900W |
| Weight | 4.2 kg, 4.485 kg. |
| Hob type | Power plant |
| Number of cooking zones | 2 |
| Diameter of cooking zones | 120/180mm, 145mm |
| Cooking zone power | 700/1700W, 1200W |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Features | 3-level residual heat, Acoustic signal, Child safety lock, Sound off, Pause, Minute minder, Button lock, Timer |
| Timer | Yes |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | Yes |
| Variable-sized cooking zones | Yes |
| Cable plug | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Connection cable | Yes |
| Additional information | The hob surface is made of ceramic glass, which makes it so easy to clean. You will always know exactly which hotplates are still hot. This is shown by the residual heat indicators. This hob has a safety lock that prevents your children from accidentally turning on any of the hotplates. Use the timer for convenient control. When the cooking time is up, it automatically switches off the hob, notifying you with an audible signal. |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | RO |