- In stock.
REFRIGERATOR SBS HCR3818ENMM HAI
REFRIGERATOR SBS HCR3818ENMM HAI
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | HCR3818ENMM |
| Height | 181.5 cm, 1815 mm. |
| Width | 83.3 cm, 833 mm. |
| Depth | 65 cm |
| Weight | 85 kg, 95 kg. |
| Color | Silver color |
| Refrigerator type | Four-door |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 270 kWh |
| Total refrigerator capacity | 467 liters |
| Useful refrigerator capacity | 311 liters |
| Total freezer capacity | 156 liters |
| Freezer usable capacity | 150 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Number of freezer drawers | 4 |
| Refrigerator operating temperature | 0 - 8°C |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 5 |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | No. Freezing capacity, kg/24h- 10 |
| Lighting type | LED |
| Number of compressors | 2 |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 12 hours |
| Water and ice maker | No |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 650 mm. |
| Country of manufacture | CN |