- In stock.
Cocktail blender Nutribullet Ultra 1200 NB1206DGCC
Cocktail blender Nutribullet Ultra 1200 NB1206DGCC



Cocktail blender Nutribullet Ultra 1200 NB1206DGCC
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | NUTRIBULLET, Nutribullet |
| Collection | Ultra 1200 |
| Model | NB1206DGCC |
| Length | 390mm, 280 mm. |
| Weight | 3 kg, 4.1 kg. |
| Color | Gray color |
| Housing material | Plastic |
| Power | 1200W |
| Number of speeds | 1 |
| Number of nozzles | 1 |
| Turbo mode | No |
| Number of dishes | 2 |
| Pulse mode | Yes |
| Dishwasher safe | Food preparation container |
| Complete set | Lid (2 pcs.), Drinking bottle (2 pcs.) |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Width | 157 mm. |
| Height | 424 mm. |
| Country of manufacture | CN |