- In stock
Stove AEG CIB6647ABM
Stove AEG CIB6647ABM
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | AEG |
| Hob type | Induction |
| Oven type | Electric |
| Standardized width | 60cm |
| Oven cleaning technology | Aqua clean, Aqua clean |
| Capacity | 73 liters |
| Steam type | Added steam (without steam generator) |
| Convection | Yes |
| Oven baking tray holders | 1 level telescopic guides |
| Soft door closing | Yes |
| Management | Push in push out knobs (PIPO) |
| Color | Stainless steel |
| Automatic cooking programs | None |
| Dish storage area | Yes |
| Energy efficiency class | A |
| Expansion zones | Yes |
| Interior lighting | Yes |
| Meat thermometer | No |
| Number of heating elements per surface | 4 |
| Cooking functions | 7 |
| Wireless integration with the hood | Yes |
| Power | 10900W |
| Height | 86.7 cm |
| Width | 59.6 cm |
| Depth | 60cm |
| Standardized height | 90 cm |
| Standardized depth | 60cm |