- In stock.
INDUCTION COOKER SCP 3701BK SENCOR
INDUCTION COOKER SCP 3701BK SENCOR
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SENCOR, Sencor |
| Model | SCP 3701BK |
| Width | 29.5 cm, 77 mm. |
| Depth | 36 cm |
| Height | 4.3 cm, 415 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 2.32 kg, 2.3855 kg. |
| Power | 2000W |
| Hob type | Induction |
| Hob surface | Glass ceramics |
| Number of cooking zones | 1 |
| Cooking zone power | 10 levels from 200w - 2000w |
| Management | Sensory |
| Overheating protection | Yes |
| Stove lid | Without lid |
| Timer | Yes |
| Screen | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | slim design, aluminum finish, A-class induction element, sensor control with slider (i.e. you can set the desired power level at once, no need to increase the power level step by step), residual heat indicator, control lock, automatic pan recognition, overheating protection. |
| Length | 337 mm. |
| Country of manufacture | CN |