TP-LINK TL-WN822N WLAN 300 Mbit/s
TP-LINK TL-WN822N WLAN 300 Mbit/s
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Antenna type | 2x Omni |
| Internal | No |
| Product colour | White |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C, 32 - 104 °F |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Depth | 68 mm |
| Width | 90 mm |
| Height | 16.8 mm |
| WLAN data transfer rates supported | 300 Mbit/s, 11, 54 |
| Wi-Fi | Yes |
| Frequency range | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Cables included | USB |
| Connectivity technology | Wireless |
| Interface | WLAN |
| Host interface | Mini-USB |
| Gain | 3 dBi |
| Cable length | 1.5 m |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 68 x 16.8 mm |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 88.9 x 68.6 x 17.8 mm (3.5 x 2.7 x 0.7") |