Silicon Power P34A60 M.2 512 GB PCI Express SLC NVMe
Product reference:
6-SP512GBP34A60M28
Silicon Power P34A60 M.2 512 GB PCI Express SLC NVMe
Silicon Power P34A60 M.2 512 GB PCI Express SLC NVMe
Product reference:
6-SP512GBP34A60M28
Silicon Power P34A60 M.2 512 GB PCI Express SLC NVMe
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
10 - 14
business days
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Write speed | 1600 MB/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Read speed | 2200 MB/s |
| Hardware encryption | No |
| NVMe version | 1.3 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Depth | 22 mm |
| Weight | 8 g |
| Width | 80 mm |
| Height | 3.5 mm |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order