-
−3%
Kioxia EXCERIA 2.5" 480 GB Serial ATA III TLC
Kioxia EXCERIA 2.5" 480 GB Serial ATA III TLC
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| DevSlp (device sleep) support | Yes |
| Read speed | 555 MB/s |
| Random write (4KB) | 88000 IOPS |
| SSD capacity | 480 GB |
| Interface | Serial ATA III |
| Random read (4KB) | 82000 IOPS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Laptop |
| TBW rating | 120 |
| SSD form factor | 2.5" |
| Write speed | 540 MB/s |
| TRIM support | Yes |
| Memory type | TLC |
| Mean time between failures (MTBF) | 1500000 h |
| Power consumption (idle) | 1.6 W |
| Operating voltage | 5 V |
| Power consumption (average) | 1.6 W |
| Operating shock | 1500 G |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 65 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating vibration | 20 G |
| Depth | 100.5 mm |
| Weight | 45.6 g |
| Width | 70.1 mm |
| Height | 7.2 mm |