CUDY PE10 network card Internal Ethernet 1000 Mbit/s
CUDY PE10 network card Internal Ethernet 1000 Mbit/s
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Compatible products | PCIE-16X/PCIE-4X/PCIE-8X/PCIE-1X |
| Internal | Yes |
| Component for | PC |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Width | 12 mm |
| Height | 55 mm |
| Depth | 75 mm |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 100 Mbit/s, 10, 1000 |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Interface | Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Host interface | PCI Express |
| Warnings | The product contains electronic components and should not be disposed of in the regular rubbish bin., Avoid contact with liquids. If spilled, the product may be damaged., Please observe local regulations regarding the disposal of electronic waste. |