- In stock.
Semi-automatic coffee machine DeLonghi EC890.WI
Semi-automatic coffee machine DeLonghi EC890.WI
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DELONGHI, DeLonghi |
| Model | EC890.WI |
| Depth | 33 cm |
| Width | 14.9 cm, 197 mm. |
| Height | 30.3 cm, 367 mm. |
| Weight | 4.2 kg, 5.9 kg. |
| Color | White color |
| Housing material | Metal |
| Power | 1450W |
| Maximum working pressure | 15 Bar |
| Coffee type | Ground coffee |
| Types of drinks | 2 x Espresso, Cold Brew Coffee, Espresso |
| Water capacity | 1.1 liters |
| Coffee bean capacity | 0 grams |
| Milk container | No |
| Adjusting the coffee strength | Yes |
| Water hardness adjustment | No |
| Preparing several cups at the same time | Yes |
| Steam nozzle | Yes |
| Cup warming | No |
| Integrated coffee grinder | No |
| Adjustable coffee coarseness | No |
| Saving coffee recipes | No |
| With pressure gauge | No |
| Automatic washing | No |
| Automatic descaling | No |
| Screen | No |
| Coffee machine type | Semi-automatic |
| Preparing cold drinks | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 387 mm. |
| Country of manufacture | CN |