Saeco MAGIC M2 1900 Watt automatic espresso machine silver/grey
Saeco MAGIC M2 1900 Watt automatic espresso machine silver/grey
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 1900 W |
| Corded use | Yes |
| Depth | 481 mm |
| Width | 280 mm |
| Height | 470 mm |
| Weight | 14.8 kg |
| Coffee input type | Coffee beans |
| Adjustable grinder settings | Yes |
| Appliance placement | Countertop |
| Built-in grinder | Yes |
| Water filter | Yes |
| Number of spouts | 2 |
| Water tank capacity | 4 L |
| Adjustable coffee strength | Yes |
| Product type | Espresso coffee machine |
| Adjustable water quantity | Yes |
| Coffee beans capacity | 1200 g |
| Coffee maker type | Fully-auto |
| Display type | LED |
| Bluetooth connection | Yes |
| Product colour | Black |
| Built-in display | Yes |
| Cappuccino making | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Coffee making | Yes |
| Multi beverage | Yes |
| Latte making | Yes |