- In stock.
Delonghi Dedica Style EC 685.R
Delonghi Dedica Style EC 685.R
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DELONGHI, DeLonghi |
| Model | EC685.R |
| Depth | 33 cm |
| Width | 14.9 cm, 400 mm. |
| Height | 30.3 cm, 380 mm. |
| Weight | 4.2 kg, 5.11 kg. |
| Color | Silver color, Red color |
| Housing material | Plastic, Metal |
| Power | 1300W |
| Maximum working pressure | 15 Bar |
| Coffee type | Ground coffee |
| Maximum cup height | 120mm |
| Types of drinks | Lungo, Coffee, Espresso, Caffè latte, Cappuccino |
| Water capacity | 1.1 liters |
| Milk container | No |
| Adjusting the coffee strength | No |
| Water hardness adjustment | Yes |
| Preparing several cups at the same time | Yes |
| Steam nozzle | Yes |
| Cup warming | Yes |
| Integrated coffee grinder | No |
| Adjustable coffee coarseness | No |
| Saving coffee recipes | No |
| With pressure gauge | No |
| Automatic washing | No |
| Adjustable pressure | No |
| Automatic descaling | Yes |
| Protection against water spills | Yes |
| Automatic milk system cleaning | No |
| Programmable water temperature | Yes |
| Water filter | Yes |
| Programmable coffee quantity | No |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | No |
| Coffee machine type | Semi-automatic |
| Type of coffee capsules | Coffee tablets |
| Preparing cold drinks | No |
| Automatic mill adjustment | No |
| Smart preheating | No |
| Copying and personalizing coffee drinks | No |
| Programmable milk/milk foam temperature | No |
| Telephone connection included as standard | No |
| Electronic control of coffee bean quantity | No |
| Funnel for ground coffee | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | ESE coffee tablets. Can deliver hot water. Note: Incorrect grinding or too strong compression of the coffee can affect the water flow and the quality of the drink. Finely ground and strongly compressed coffee can interfere with the water flow |
| Length | 210 mm. |
| Country of manufacture | CN |