De'Longhi Lattissima One EN510.B Espresso machine 1 L
De'Longhi Lattissima One EN510.B Espresso machine 1 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power | 1400 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Auto power off after (max) | 9 min |
| Auto power off | Yes |
| Width | 195 mm |
| Depth | 355 mm |
| Weight | 4.2 kg |
| Height | 385 mm |
| Water tank capacity | 1 L |
| Appliance placement | Countertop |
| Coffee input type | Coffee capsule |
| Reservoir for brewed coffee | Cup |
| Milk tank | Yes |
| Water hardness selector | Yes |
| Product type | Espresso machine |
| Coffee capsule/pod system | Nespresso |
| Milk tank capacity | 0.125 L |
| Maximum operating pressure | 19 bar |
| Built-in grinder | No |
| Product colour | Black |
| Built-in display | No |
| Housing material | Plastic |
| Used capsules container capacity | 9 pc(s) |
| Control type | Touch |
| Espresso making | Yes |
| Espresso Macchiato making | Yes |
| Latte making | Yes |
| Cappuccino making | Yes |