De'Longhi ECO 311.BK Manual Espresso machine 1.4 L
De'Longhi ECO 311.BK Manual Espresso machine 1.4 L






De'Longhi ECO 311.BK Manual Espresso machine 1.4 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 1100 W |
| AC input voltage | 220-240 |
| Width | 260 mm |
| Weight | 4.1 kg |
| Depth | 290 mm |
| Height | 315 mm |
| Coffee input type | Coffee pod, Ground coffee |
| Built-in grinder | No |
| Maximum operating pressure | 15 bar |
| Coffee maker type | Manual |
| Number of spouts | 2 |
| Capacity in cups | 2 cups |
| Keep warm function | Yes |
| Water tank capacity | 1.4 L |
| Appliance placement | Countertop |
| Product type | Espresso machine |
| Product colour | Stainless steel, Black |
| Built-in display | No |
| Removable water tank | Yes |
| Multi beverage | Yes |
| Caffe Crema making | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Cappuccino making | Yes |