Bosch TKA3M134 coffee maker Manual Drip coffee maker 1.4 L
Bosch TKA3M134 coffee maker Manual Drip coffee maker 1.4 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Removable brewing group | No |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Auto power off after (min) | 60 min |
| Power | 1200 W |
| Auto power off | Yes |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Auto power off after (max) | 20 min |
| Width | 231 mm |
| Depth | 295 mm |
| Height | 347 mm |
| Weight | 2.4 kg |
| Adjustable coffee strength | No |
| Adjustable steam | No |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Reservoir for brewed coffee | Jug |
| Hotplate | Yes |
| Coffee maker type | Manual |
| Capacity in cups | 15 cups |
| Built-in milk frother | No |
| Coffee input type | Ground coffee |
| Steam pipe | No |
| Water tank capacity | 1.4 L |
| Adjustable coffee spout height | No |
| Adjustable temperature | No |
| Appliance placement | Countertop |
| Self-cleaning | Yes |
| Cup warmer | No |
| Anti-drip function | Yes |
| Built-in grinder | No |
| Adjustable coffee spout width | No |
| Keep warm function | Yes |
| Product type | Drip coffee maker |
| Manual | Yes |
| Measuring cup | Yes |
| Detachable filter holder | Yes |
| Built-in display | No |
| Cord length | 0.8 m |
| Easy to clean | Yes |
| Detachable swing filter | Yes |
| Product colour | Red |
| Cord storage | Yes |
| Washable filter | Yes |
| Clock function | No |
| Coffee filter | Yes |
| Illuminated on/off switch | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Control type | Buttons |
| Cup holder | No |
| Built-in light | No |
| Automatic capsule ejection | No |
| Water level indicator | Yes |
| Easy to use | Yes |
| Removable water tank | Yes |
| Removable base | No |
| Pallet gross width | 8 cm |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Pallet gross length | 12 cm |
| Pallet gross height | 18.9 cm |
| Coffee making | Yes |
| Cappuccino making | No |
| Multi beverage | No |
| Warnings | Do not use the equipment in a damp or wet environment to avoid risk of electric shock., Risk of electric shock., Unit may contain hot liquids under pressure - use with care. |