Bosch TSM6A011W coffee grinder 180 W White
Bosch TSM6A011W coffee grinder 180 W White







Bosch TSM6A011W coffee grinder 180 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Blade grinder |
| Safety system | Yes |
| Adjustable grinder settings | No |
| Lid safety switch | Yes |
| Coffee beans capacity | 75 g |
| Number of grinder settings | 1 |
| Built-in dispenser | No |
| Indication light | No |
| On/off switch | Yes |
| Detachable blades | No |
| Product colour | White |
| Auto power off | No |
| Power | 180 W |
| Weight | 600 g |
| Depth | 90 mm |
| Height | 170 mm |
| Width | 90 mm |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Warnings | Keep the unit away from children., Avoid contact with rotating parts when the unit is operating., Do not leave the device plugged in unattended. |