- In stock.
Refrigerator freezer in the lower part Beko BCSA285K4SN
Refrigerator freezer in the lower part Beko BCSA285K4SN
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BCSA285K4SN |
| Height | 177.5 cm, 1775 mm. |
| Width | 54 cm, 540mm. |
| Depth | 54.5 cm |
| Weight | 56 kg, 57.5 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 225 kWh |
| Total refrigerator capacity | 271 liters |
| Total freezer capacity | 78 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - No. Freezing capacity, kg/24h - 3.6 |
| Lighting type | LED |
| Number of compressors | 1 |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Mechanical |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 20 hours |
| Water and ice maker | No |
| Management | Mechanical |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 545 mm. |
| Country of manufacture | PL |