- In stock.
REFRIGERATOR BI BRB80F30BES0EO SMG
REFRIGERATOR BI BRB80F30BES0EO SMG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | BRB80F30BES0EO |
| Height | 193.5 cm, 1940 mm. |
| Width | 55 cm, 540mm. |
| Depth | 54 cm |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 229 kWh |
| Total refrigerator capacity | 298 liters |
| Useful refrigerator capacity | 224 liters |
| Total freezer capacity | 74 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Number of freezer drawers | 2 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 6 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 6 hours |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 76.2 kg. |
| Length | 550 mm. |
| Country of manufacture | PL |