Refrigerator AEG TK6DS181EC
Refrigerator AEG TK6DS181EC
Refrigerator AEG TK6DS181EC
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | AEG |
| Mounting type | Built-in |
| Hinge type | Door to door |
| Type | Fridge without freezer |
| Type of refrigeration technology | Static |
| Height | 176.9 cm |
| Width | 55.7 cm |
| Depth | 54.9 cm |
| Standardized width | 60cm |
| Standardized height | 180 cm |
| Color | White |
| Sound level class | B |
| Noise level | 38 dB |
| Cool drawer | No |
| Management | External electronic control |
| Annual energy consumption | 114 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 314 liters |
| Soft door closing | Yes |
| Metalized back wall | Yes |
| Compressor type | Inverter |
| Fan | Yes |
| Bottle shelf | Yes |
| Rapid cooling in the refrigerator | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | LED |
| Wi-Fi | No |
| Lowest operating temperature | 10.0 °C |