- In stock.
Built-in Refrigerator freezer Haier EHBQW5519ECM
Built-in Refrigerator freezer Haier EHBQW5519ECM
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | EHBQW5519ECM |
| Height | 193.5 cm, 1935 mm. |
| Width | 54 cm, 540mm. |
| Depth | 54.5 cm |
| Weight | 66 kg, 69.6 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 215 kWh |
| Total refrigerator capacity | 281 liters |
| Useful refrigerator capacity | 219 liters |
| Total freezer capacity | 62 liters |
| Noise level | 33 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Glass. Zone near 0 °C - Yes. Freezing capacity, kg/24h - 10 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 10 hours |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 545 mm. |
| Country of manufacture | CN |