- In stock.
Built-in Refrigerator Beko BCNE400E40SN
Built-in Refrigerator Beko BCNE400E40SN



Built-in Refrigerator Beko BCNE400E40SN
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BCNE400E40SN |
| Height | 194 cm, 2080 mm. |
| Width | 69 cm, 750 mm. |
| Depth | 55 cm |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 246 kWh |
| Total refrigerator capacity | 280 liters |
| Total freezer capacity | 90 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes. Near 0 °C temperature zone - No. Freezing capacity, kg/24h - 5.2 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Water and ice maker | No |
| Management | Sensory |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 86.77 kg. |
| Length | 676 mm. |
| Country of manufacture | TR |