- In stock.
Whirlpool AKT801NE
Whirlpool AKT801NE



Whirlpool AKT801NE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | AKT801NE |
| Width | 58 cm, 590 mm. |
| Depth | 51 cm |
| Height | 3.8 cm, 140 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 6200W |
| Weight | 8 kg, 9 kg. |
| Hob type | Power plant |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 180mm, 210mm, 145mm, 145mm |
| Cooking zone power | 1700W, 2100W, 1200W, 1200W |
| Management | Sensory, Electronic |
| Child safety feature | Yes |
| Timer | Yes |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | Yes |
| Variable-sized cooking zones | No |
| Cable plug | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Connection cable | No |
| Length | 660 mm. |
| Country of manufacture | IT |