- In stock
Hob AEG HKB64420NB
Hob AEG HKB64420NB
Hob AEG HKB64420NB
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | AEG |
| Hob type | Gas |
| Surface type | Tempered glass |
| Mounting type | Surface mounting |
| Ignition | Push button |
| Number of heating elements per surface | 4 |
| Standardized width | 60cm |
| Standardized depth | 50cm |
| Color | Black |
| Management | Knobs |
| Frame | No |
| Timer | No |
| Holders | Cast iron |
| Increased power "WOK" burner | Yes |
| Gas leak protection | Yes |
| LPG nozzles | Yes |
| Wireless integration with the hood | No |
| Power | 8900W |
| Height | 4.5 cm |
| Width | 59 cm |
| Depth | 52 cm |