- In stock.
CERAMIC HOB EHF6343FOK ELECTROLUX
CERAMIC HOB EHF6343FOK ELECTROLUX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Model | EHF6343FOK |
| Width | 59 cm, 600mm. |
| Depth | 52 cm |
| Height | 3.8 cm, 118 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 6400W |
| Weight | 7.73 kg, 8.5 kg. |
| Hob type | Power plant |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 120/175/210mm, 145mm, 120/180mm, 145mm |
| Cooking zone power | 800/1600/2300W, 1200W, 700/1700W, 1200W |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Features | Acoustic signal, Automatic heat-up, Timer, Minute minder, Residual heat indicator, Stop+Go function, Child safety function, Button lock |
| Timer | Yes |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | Yes |
| Variable-sized cooking zones | Yes |
| Cable plug | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Connection cable | Yes |
| Additional information | Sometimes you have to step away from the kitchen for a while. With the Stop+Go function, you can pause the cooking process with one touch and then restart it with the same settings. Use the timer for convenient control. When the cooking time is up, it automatically switches off the hob, notifying you with an audible signal. With this hob, you will always know exactly which cooking zones are still hot. This is shown by the residual heat indicators. The hob surface is made of ceramic glass, making it easy to clean. |
| Length | 678 mm. |
| Country of manufacture | RO |