- In stock.
DISHWASHER WSIP 4O33 PFE
DISHWASHER WSIP 4O33 PFE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WSIP 4O33 PFE |
| Width | 44.8 cm, 500mm. |
| Depth | 57 cm |
| Height | 82 cm, 890 mm. |
| Weight | 29.6 kg, 31.6 kg. |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 189 kWh |
| Water consumption per cycle | 9 liters |
| Number of tableware sets | 10 |
| Annual water consumption | 2520 liters |
| Dishwasher type | Built-in |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 43 dB. Duration of the "eco" program - 220 min. |
| Number of programs | 9 |
| Washing programs | Quick wash, Delicate wash, Intensive wash, Pre-rinse, Auto-program |
| Indicators | Rinse aid indicator, Salt indicator |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Child safety feature | No |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | Yes |
| Automatic opening | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Additional information | 6th Sense Technology |
| Adjustable leg height | Yes |
| Length | 675 mm. |
| Country of manufacture | PL |