- In stock.
Built-in dishwasher W8I HF58 TU Whirlpool
Built-in dishwasher W8I HF58 TU Whirlpool
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | W8I HF58 TU |
| Width | 59.8 cm, 598 mm. |
| Depth | 55.5 cm |
| Height | 82 cm, 820mm. |
| Weight | 35.5 kg, 38.35 kg. |
| Energy efficiency class | B |
| Water consumption per cycle | 9.5 liters |
| Number of tableware sets | 14 |
| Dishwasher type | Built-in |
| Washing efficiency class | B |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 38 dB |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Length | 555mm. |
| Country of manufacture | PL |