- In stock.
Built-in dishwasher Beko BDIN38551P
Built-in dishwasher Beko BDIN38551P
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BDIN38551P |
| Width | 59.8 cm, 898 mm. |
| Depth | 55 cm |
| Height | 81.8 cm, 818 mm. |
| Weight | 40.1 kg, 43.7 kg. |
| Energy efficiency class | B |
| Water consumption per cycle | 8.9 liters |
| Number of tableware sets | 15 |
| Dishwasher type | Built-in |
| Washing efficiency class | B |
| Drying efficiency class | B |
| Noise level | 40 dB |
| Indicators | Water purity indicator |
| Management | Mechanical |
| Protection against water spills | Yes |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | Yes |
| Automatic opening | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | No |
| Length | 550 mm. |
| Country of manufacture | TR |