Activejet 6GNU - 3M - S power strip with cord
Activejet 6GNU - 3M - S power strip with cord


Activejet 6GNU - 3M - S power strip with cord
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| AC outlet types | Type E (FR) |
| Power plug type | Type E |
| Swivel AC outlet | No |
| Placement supported | Indoor |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Suitable location | Office, Living room, Home office, Universal |
| Housing material | Plastic |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Grey |
| On/off switch | Yes |
| Indication light | No |
| AC input voltage | 230 V |
| Maximum current | 10 A |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Depth | 60 mm |
| Weight | 503 g |
| Height | 38 mm |
| Width | 178 mm |
| Cable colour | Grey |