- In stock
Havit SK838BT - bluetooth wireless speaker, blue
Havit SK838BT - bluetooth wireless speaker, blue
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Volume control | Buttons |
| Water resistance | Yes |
| International Protection (IP) code | IPX5 |
| Product colour | Black |
| Product type | Stereo portable speaker |
| On/off switch | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery recharge time | 4 h |
| Battery capacity | 1800 mAh |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Depth | 49 mm |
| Height | 94 mm |
| Weight | 276.5 g |
| Width | 94 mm |
| Built-in microphone | No |
| Recommended usage | Universal |
| Voice assistant | Yes |
| Package contents | Speaker x 1 |
| RMS rated power | 5 W |
| True Wireless Stereo (TWS) technology | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| AUX in | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth range | 10 m |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Number of speakers | 1 |
| Material | ABS |
| Warnings | Do not expose to open flames or high temperatures. |