- In stock.
Hair dryer Babyliss D570DE
Hair dryer Babyliss D570DE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BABYLISS, Babyliss |
| Model | D570DE |
| Width | 23.399 cm, 108 mm. |
| Height | 10.899 cm, 289 mm. |
| Color | Bronze color, Black color |
| Power | 2200W |
| Engine type | DC |
| Number of speeds | 2 |
| Voltage | 230 - 240V |
| Cold weather | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Temperature settings | 3 |
| Diffuser | Yes |
| Ionization function | Yes |
| Foldable handle | No |
| Number of nozzles | 2 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Air concentrator | No |
| Cable length | 1.95 m |
| Hanging loop | No |
| Complete set | Hair dryer |
| Additional information | Motor type: DC |
| Weight | 0.94 kg. |
| Length | 239 mm. |
| Country of manufacture | CN |