- In stock
Esperanza EBL001K hair styling tool Hot air brush Black 1.6 m 400 W
Esperanza EBL001K hair styling tool Hot air brush Black 1.6 m 400 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Power | 400 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Depth | 320 mm |
| Plate depth | 11 cm |
| Brush head diameter | 2.32 cm |
| Hair curling | Yes |
| Type | Hot air brush |
| Suitable for hair types | All hair |
| Number of speeds | 3 |
| Hair drying | Yes |
| Adjustable thermostat | No |
| Built-in display | No |
| Cordless | No |
| On/off switch | Yes |
| Cord length | 1.6 m |
| Warnings | The appliance should be cleaned regularly to avoid overheating., Avoid contact with wet hands., Do not use near water. |