- In stock
-
−5%
HP 700 Rechargeable Wireless Mouse
HP 700 Rechargeable Wireless Mouse
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| HP segment | Home |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Rechargeable | Yes |
| Power source | Batteries |
| Service life of battery | 1 month(s) |
| Weight | 105 g |
| Width | 118 mm |
| Depth | 61 mm |
| Height | 40 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Warranty card | Yes |
| Receiver included | Yes |
| User guide | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Connectivity technology | Wireless |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Scroll type | Wheel |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Buttons quantity | 8 |
| Movement resolution | 6000 DPI |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Number of programmable buttons | 7 |
| Silent click | Yes |
| Purpose | Home |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Multi-device support | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Works on any surface | Yes |
| Rechargeable battery | Yes |
| Recommended system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 1080 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 1000 x 1080 mm (47.2 x 39.4 x 42.5") |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199642200159 |