- In stock.
Built-in dishwasher Beko BRI63491
Built-in dishwasher Beko BRI63491
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BRI63491 |
| Width | 59.8 cm, 598 mm. |
| Depth | 55.5 cm |
| Height | 82 cm, 820mm. |
| Weight | 32.1 kg, 37.8 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Water consumption per cycle | 12 liters |
| Number of tableware sets | 14 |
| Dishwasher type | Built-in |
| Washing efficiency class | D |
| Drying efficiency class | C |
| Noise level | 49 dB |
| Number of programs | 5 |
| Management | Mechanical |
| Protection against water spills | Yes |
| Screen | No |
| Tool drawer | No |
| Automatic opening | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | No |
| Length | 555mm. |
| Country of manufacture | PL |