-
−2%
Ubiquiti PowerBeam ACGen2 450 Mbit/s White
Ubiquiti PowerBeam ACGen2 450 Mbit/s White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
5 - 10
business days
| Product colour | White |
| Internal memory | 64 MB |
| LED indicators | Signal strength, Power |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C, -40 - 158 °F |
| Weight | 2.22 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 420 x 230 x 420 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Modulation | 256-QAM, 16-QAM, BPSK, QPSK, 64-QAM |
| Frequency band | 5 GHz |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Antenna gain level (max) | 25 dBi |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Maximum data transfer rate | 450 Mbit/s |