



Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
UBIQUITI Dream Machine Pro Max
10G Cloud Gateway with 200+ UniFi device / 2,000+ client support, 5 Gbps IPS routing, and redundant NVR storage.
Enhanced computing power and memory for 2x the UniFi device and client capacity of Dream Machine Pro/SE
Includes full UniFi application suite for device management
5 Gbps routing with IDS/IPS
(1) 10G SFP+*, (8) GbE RJ45 LAN ports
(1) 10G SFP+*, (1) 2.5 GbE RJ45 WAN ports
(2) 3.5" NVR HDD bays with RAID data protection
Built-in 128 GB SSD for NVR detection recordings
| Vendor Homepage | eu.store.ui.com/eu/en/products/udm-pro-max |
| Unit Box Height | 0.41 |
| Unit Box Length | 0.52 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| Model | UDM-Pro-Max |
| Dimensions | 442.4 x 43.7 x 285.6 мм |
| Units per Shipping Box | 2 |
| Unit Calculated Volume | 0.02973 cubm |
| Product Net Weight | 4.7 kg |
| Unit Calculated Weight | 6.45 kg |