Zelmer ZHB4562L Immersion blender Pulsar 800 W Lime
Zelmer ZHB4562L Immersion blender Pulsar 800 W Lime
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Removable metal foot | Yes |
| Chopper capacity | 0,45 l |
| Type | Hand blender |
| Pot capacity | 0,8 l |
| Product colour | Lime, White |
| Ergonomic design | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Splash guard | Yes |
| Measuring scale | Yes |
| Power | 800 W |
| Depth | 220 mm |
| Width | 110 mm |
| Height | 238 mm |
| Weight | 1.26 kg |
| Mixing function | Yes |
| Shredding function | Yes |
| Whisking function | Yes |
| Turbo | Yes |
| Balloon beater | Yes |
| Foot material | Stainless steel |
| Housing material | Plastic |
| Blade material | Stainless steel |