- New
- In stock
Zelmer ZHB4562L blender Immersion blender 800 W White, Yellow
Zelmer ZHB4562L blender Immersion blender 800 W White, Yellow
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Detachable lid | Yes |
| Type | Immersion blender |
| Easy to clean | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Detachable shaft | Yes |
| Product colour | Yellow, White |
| Ergonomic design | Yes |
| Measuring scale | Yes |
| Splash guard | Yes |
| Power | 800 W |
| Weight | 1.26 kg |
| Width | 110 mm |
| Depth | 220 mm |
| Height | 238 mm |
| Turbo | Yes |
| Chopper | Yes |
| Chopper bowl capacity | 0.45 L |
| Stainless steel blade included | Yes |
| Mixing cup with spout | Yes |
| Whisk | Yes |
| Number of blades | 2 |
| Shaft material | Stainless steel |
| Blade material | Stainless steel |