-
−3%
Tefal CY754130 Multicooker electric pressure cooker 4.8 L White 1000 W
Tefal CY754130 Multicooker electric pressure cooker 4.8 L White 1000 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Plastic |
| Built-in display | Yes |
| Bowl capacity | 4.8 L |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Keep warm function time | 24 h |
| Reheat function | Yes |
| Timer | Yes |
| Product type | Multicooker |
| Keep warm function | Yes |
| Dishwasher proof | Yes |
| Number of auto cooking programs | 10 |
| Timer type | Digital |
| Display type | LED |
| On/off switch | Yes |
| Colour | No |
| Non-slip feet | Yes |
| Product colour | White |
| Preset cooking programs | Yes |
| Automatic keep warm | Yes |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| Bowl working capacity | 3.2 l |
| Steam cooking | Yes |
| Inner bowl coating | Non-stick PTFE |
| Power | 1000 W |
| Installation type | USB |
| Input voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50 / 60 Hz |
| Height | 287 mm |
| Depth | 336 mm |
| Weight | 4.7 kg |
| Width | 310 mm |
| Manual | Yes |
| Spatula | Yes |
| Accessories included | Yes |
| Soup scoop | Yes |
| Steaming basket | Yes |
| Measuring cup | Yes |