PLANETARY ROBOT WITH RAVANSON RP-1500BS MEAT GRINDER
PLANETARY ROBOT WITH RAVANSON RP-1500BS MEAT GRINDER




PLANETARY ROBOT WITH RAVANSON RP-1500BS MEAT GRINDER
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Main body material | Kunststoff, steel |
| Variable speed | Yes |
| Pulse function | Yes |
| Product colour | Silver, Black |
| Number of speeds | 6 |
| Bowl capacity | 4.5 L |
| Non-slip feet | Yes |
| Power | 1500 W |
| Corded use | Yes |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Weight | 8.2 kg |
| Depth | 150 mm |
| Height | 350 mm |
| Width | 400 mm |
| Beaters | Yes |
| Meat mincer | Yes |
| Hook | Yes |
| Mixing tool | Yes |
| Blender attachment | Yes |
| Built-in display | No |
| Bowl material | Stainless steel |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not immerse the unit in water or other liquids., Do not use with a damaged power cord or plug. |